Dlaczego Studia w Niemczech

Niemieckie uniwersytety mają bardzo dobrą sieć powiązań z uniwersytetami na całym świecie. Co roku tysiące studentów ma możliwość wyjazdu za granicę i spędzenia trochę czasu w innym kraju, studiując i mieszkając. Tak samo powinno to wyglądać dla studentów z zagranicy. Z tego powodu niemieckie uniwersytety i szkoły wyższe starają się zapewnić wystarczającą ilość miejsc na uczelniach dla studentów zagranicznych i dokładają starań, aby wspierać ich w wielu innych kwestiach dotyczących ich pobytu za granicą.

Studia w NiemczechAle co sprawia, że ​​Niemcy są tak wyjątkowe i co mają do zaoferowania studentom z całego świata? Republika Federalna Niemiec wielkością jest dość małym krajem, ale jej historia, jak również jego rzeczywista rola w świecie jest czymś wyjątkowym. To nie tylko w Europie Niemcy mają ważną pozycję, ale są również ważnym partnerem handlowym oraz politycznym i  gospodarczym graczem na całym świecie.

Pracownicy niemieccy z różnych dziedzin i dyscyplin są poszukiwani na świecie i mają realne szanse na zdobycie zatrudnienia w firmach międzynarodowych w różnych krajach. Niemcy same w sobie są dobrym i atrakcyjnym krajem do późniejszej kariery.

Wszystkie te możliwości istnieją dzięki dobremu niemieckiemu systemowi edukacyjnemu..

Uniwersytety i zdobyte na nich stopnie naukowe są dobrze rozpoznawane na całym świecie pokazując przyszłemu pracodawcy, że student otrzymał solidne wykształcenie podstawowe oraz zdobył dalszą wiedzę. W uniwersytetach niemieckich część praktyczna studiów odgrywa bardzo ważną rolę.  Praktyki muszą zostać odbyte na wielu kierunkach studiów i są rekomendowane przez wszystkich profesorów. Olbrzymi przemysł oraz duże miasta zapewniają wiele możliwości takich praktyk. Można w nich uczestniczyć w wielu dyscyplinach i różnych przedsiębiorstwach.

W zależności od regionu Niemiec, w którym decyduje się na studia, jest wiele licznych zajęć  czy podróży które można odbywać w wolnym czasie lub w przerwach międzysemestralnych. Podczas tych podróży można zwiedzić różne rejony kraju i zobaczyć wszelkie jego oblicza. Przy większej ilości czasu i gotówki można zacząć z Niemiec podróżowanie po Europie. Kraj ten jest idealnym miejscem na rozpoczęcie takiej podróży i można w czasie pobytu za granica odwiedzić wiele krajów.

Niemcy mają dostęp do morza i plaże – nad Morzem Północnym i Bałtykiem, interesujące pod względem kulturalnym i historycznym miasta, budynki, czy ośrodki sportów zimowych na południu. Z pewnością czas studiów w Niemczech nie będzie nudny.

Studiowanie w Niemczech zmieniło się podczas procesu bolońskiego a zmiany dotyczyły systemu licencjackiego i magisterskiego. Pierwszy zdobywany poziom naukowy to licencjat. Po nim jest możliwość kontynuacji nauki z pogłębiającym wiedzę lub dodatkowym programem magisterskim. Każdy z tych poziomów jest niezależnym i uznawanym dyplomem.

Duża koncentracja na programach badawczych jest jednym z powodów dobrej reputacji uniwersytetów niemieckich. Państwo zapewnia środki na programy naukowe a to pozwala studentom na wykonywanie własnych projektów i naukę w rzeczywistym, realnym środowisku..

Programy studiów są uważane za trudniejsze niż w innych krajach, ma to jednak tylko pozytywny wpływ na reputację.

Jeden semestr za granicą lub niemiecki dyplom zwiększają każdemu szansę w przyszłości i przy odrobinie własnej inicjatywy można pracować na całym świecie..

Co więcej, studiowanie w Niemczech nie tylko zapewnia interesujące tematy ale także liczne zajęcia w wolnym czasie i możliwości podróżowania. Naprawdę warto poznać ten kraj w sercu Europy.

Mawista.com - Health Insurance for Foreign Students in Germany

Read also

Studia Medyczne w Niemczech Studia medyczne w Niemczech to wiele barier i wyzwań, ale także niesamowita szansą na przyszłość. Zawód lekarza to praca, która zawiera dużo odpowiedzialności, w których trzeba postępować odpowiedzialnie. Dlatego istnieją specjalne ograniczenia w przyjęciach i specjalne reguły podczas studiów. ...
Jak Studiować w Niemczech Programy i proces studiów uniwersyteckich mogą różnić się w poszczególnych krajach. Dlatego też przedstawiamy krótki opis kierunków, egzaminów i struktur czasowych. Po otrzymaniu wyczekiwanego miejsca na uniwersytecie w Niemczech nadchodzi moment organizacji chaosu związanego z nowymi strukturami...
Jak Aplikować na Uczelnię Niemiecką? Decyzja aby studiować w Niemczech jest bardzo dobrą, ponieważ czas spędzony za granicą może przynieść wiele pozytywnych przeżyć i wspomnień. Ale przede wszystkim jest konieczne, aby uzyskać miejsce na ulubionym uniwersytecie w Niemczech. Miejsca na niemieckich uczelniach są bardzo rzadkie i nie ma z...
Wskazówki Zarządzania Czasem dla Studiów w Niemczech Planowanie semestru lub dyplomu za granicą wymaga sporo pracy. Jest wiele pytań, na które należy znaleźć odpowiedzi i najróżniejsze sprawy, które należy rozważyć. Począwszy od wniosku na uczelnię,ubezpieczenie zdrowotne i mieszkanie. Aby poradzić sobie ze wszystkim dobrze jest mieć szczegółowy plan ...
Studia Inżynierskie w Niemczech Inżynieria jest bardzo ciekawy program studiów a absolwenci są poszukiwani na rynku pracy. Główne kierunki w tym zakresie to budowy silnika, elektryka, informatyka, inżynieria przemysłowa, budownictwo i architektura.. Tak różne, jak kierunki są obszary, w których absolwenci mogą znaleźć później prac...
Zdobycie MBA w Niemczech Master of Business Administration (MBA) to jeden z najpopularniejszych programów magisterskich, wykładanych i uznawanych na całym świecie. Dlatego też MBA jest oddzielnym dyplomem. Jest ceniony za za silne powiązanie   ze sobą doświadczeń praktycznych i wiedzy teoretycznej. Zdobycie dyplomu MBA w...